Koło teatralne

Opiekun: p. Danuta Majewska - Walczuk

Szkolne koło teatralne skupia uczniów, którzy kochają literaturę i pragną pogłębić jej znajomość poprzez własne zaangażowanie emocjonalne oraz działanie. Próby wyzwalania uczniowskich emocji, integracji zespołowej, odreagowania stresów, nauki dykcji, ruchu scenicznego, bogacenia wyobraźni, a ponadto przeciwdziałania szkolnej nudzie to tylko nieliczne powody, dla których warto brać udział w zajęciach koła teatralnego.

Zapraszamy zatem wszystkich, którzy zainteresowani są występami na deskach naszego teatru bądź w inny sposób chcą rozwijać swoje zdolności humanistyczno-literackie. Czekamy na tych, którzy chcą się zajmować redagowaniem scenariuszy, programów, tworzeniem reportaży, wykonywaniem scenografii.

„Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról wyłącznie pierwszych, a odrzucać podrzędne. Każda rola jest dobra, byle grać ją z artyzmem” – pisał Bolesław Prus.

Spektakl "Jak to z iskrą było, czyli dzieje szatana na przestrzeni wieków" w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.
Scenariusz - Sebastian Gałuszka.

"Jak to z iskrą było, czyli dzieje szatana na przestrzeni wieków" cz. II - rozdanie nagród za najlepszy scenariusz.

Spektakl "Szli, by walczyć o Twój dom"

Wrzesień zapisał się na trwałe w tradycji polskiej jako miesiąc pamięci o tych, którzy stracili życie w walce o wolność.

Już 25 maja br "Ożenek" Nikolaja Gogola w wykonaniu rodziców i nauczycieli!!!

[...] sztuka jest twórczą pracą ducha [...] wydobywa z materii określonej coraz to nowe możliwości

/ Stefan kard. Wyszyński /