Światowy Dzień Zdrowia

   W czwartek 7 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”. W organizacji tego dnia od początku uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele. 

The Big Challenge On-line Contest w naszej szkole

     Konkurs The Big Challenge odbywa się raz w roku, w kwietniu lub w maju, w kilku krajach w Europie.

Uniwersytecki wykład: „Energia i jej przemiany”

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w sobotnich wykładach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dnia 23 kwietnia 2016r., mieli możliwość zgłębienia tematu energii i jej przemian.

VII Ogólnopolski  Bieg Raszyński (17.04.2016) - wolontariat

Siódmy raz pomagaliśmy przy organizacji Ogólnopolskiego Biegu Raszyńskiego. Nasi wolontariusze przygotowywali pakiety startowe, pomagali w biurze zawodów, prowadzili depozyt. Na mecie wręczali zawodnikom medale i napoje oraz asystowali  przy wręczaniu nagród na scenie głównej, podczas  ceremonii zakończenia.

Odwiedzamy wyższe uczelnie

Nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach i wykładach dla gimnazjalistów organizowanych przez wyższe uczelnie, takie jak:

Trzecioklasiści zwiedzają Sejm i GPW w Warszawie

     Dnia 21.03.2016 uczniowie klas 3b i 3c pod opieką p. Doroty Cichorskiej,
p. Kamili Ziemińskiej oraz p. Adama Szałasa, w dość nietypowy sposób przywitali wiosnę wybierając się do Warszawy na wycieczkę do Sejmu i Giełdy Papierów Wartościowych.

Dzień Świadomości Autyzmu

W piątek 1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Charakterystycznym kolorem dla całej akcji jest kolor niebieski.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     4 marca 2016 r. zgodnie z tradycją Gimnazjum nr 1 w Raszynie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku hasłem przewodnim były mity starożytnych Greków.

Czym zajmuje się Parlament Szkolny?

Działania Parlamentu w roku szkolnym 2015/16:

  1. Prowadzenie tablicy informacyjnej Parlamentu: przekazywanie informacji bieżących i przygotowanie gazetek okolicznościowych

„Oko Newtona” - ­konkurs fizyczny

We wtorek (05.04.2016), od godz.17.00, uczniowie klas II i III, mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami egzaminacyjnymi z zakresu Egzaminu Gimnazjalnego.

Święto Matematyki w naszej szkole

W marcu, jak co roku, obchodziliśmy w szkole Święto Matematyki.