WYWIAD Z RZECZNIKIEM PRAW UCZNIA, p. Adamem Paliwodą

Maja  Klimaszewska wróciła z tytułem Mistrzyni
Świata !!!  

     Z włoskiego miasta Bressanone, Maja Klimaszewska powróciła
z najwyższym tytułem Federacji IDF - Mistrzyni Świata  w kategorii Disco Dance Duety - w parze z Zuzanną Szewczak.

Zbiórka dla Dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii
w Białymstoku

     Na Dzień Dziecka Parlament Szkolny zorganizował w Gimnazjum zbiórkę dla Dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii w Białymstoku.

Nauka przez doświadczenia

     Dnia 10 maja,2016r., uczniowie klas 2a i 2b - profil matematyczno-przyrodniczy, pod opieką p.Łukasza Szpiegi przeprowadzili na bieżni „Wronika” doświadczenie:

Warsztaty koszulkowe w Gminnej Bibliotece Publicznej- XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

     W dniach 6-13 maja obchodzony był XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W raszyńskiej Gminnej Bibliotece Publicznej został on zakończony warsztatami koszulkowymi.

Sukces artystyczny naszej uczennicy Mai Kazimierczyk 

      Maja ze swoją pracą pt. Butterfly wykonaną w technice komputerowej zakwalifikowała się na V Międzynarodową Wystawę Ekslibrisów i Grafiki "Podróż do ogrodów wyobraźni", organizowaną przez bibliotekę w Oleśnicy.

Mamy nowy Regulamin Samorządu Szkolnego

      6 maja nasi uczniowie głosowali w sprawie Regulaminu Samorządu Szkolnego. Uczniowie wszystkich klas na godzinach wychowawczych zapoznawali się z projektem regulaminu i mogli zgłosić do niego poprawki.

Dni Raszyna

     Obchodzone w kwietniu Dni Raszyna, związane z  rocznicą Bitwy pod Raszynem z 1809 r, nie obyły się bez udziału Gimnazjum.

Nasze Gimnazjum Szkołą Demokracji!

     Dnia 15 kwietnia 2016 roku w Atrium Tower (wyskok z widokiem na Warszawę) odbyła się konferencja podsumowująca program "Szkoła Demokracji" realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wycieczka klasy 1a i 1c do CNK

     W piątek 29.04.2016 uczniowie klasy 1a i 1c spędzili dzień w Centrum Nauki Kopernik. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów samodzielnie wykonywali niezwykłe doświadczenia.