9 Grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj!

     Ten wyczekiwany przez wszystkich dzień w końcu nadszedł. Obchodziliśmy go hucznie. Wszyscy wczuli się w świąteczny nastrój i założyli Mikołajowe czapki lub stroje. Na korytarzach naszej szkoły można było spotkać również kilku „prawdziwych” Mikołajów smile.

Maksym w konkursie rejonowym

            Dnia 5.12.2016r.,w Zespole Szkół Nr 121 w Warszawie, odbył się  rejonowy konkurs języka rosyjskiego dla gimnazjalistów. Do tego kuratoryjnego konkursu zakwalifikował się uczeń naszego Gimnazjum, Maksym Kurylenko (1b).

„Ale jak jest zima to musi być zimno”…

      Takie jest odwieczne prawo natury. W związku ze zbliżającą się zimową porą roku, przypominamy o dostosowanym do warunków atmosferycznych ubraniu.

Taneczna droga Majki- kolejny tytuł Mistrzyni Polski

     Kolejne sukcesy notuje na swoim tanecznym koncie Maja Klimaszewska. Od  początku roku szkolnego 2016/2017, na półce z trofeami  przybyło medali
i dyplomów:

Wolontariat i dobroczynność

     Nasza szkoła od początku swojego istnienia, włącza się w różne akcje charytatywne. W pomoc dla zwierzaków corocznie  angażuje się zespół Nauczycieli Bibliotekarzy, który zaprasza na spotkania z uczniami pracowników fundacji i schronisk działających na rzecz zwierząt.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

     17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia.Uczniowie na lekcjach zgłębiali wiedzę na temat szkodliwego wpływu palenia na organizm człowieka a także przygotowali materiały zniechęcające do sięgania po papierosa.

Uczymy młodszych

     7 listopada 2016r.,nasi gimnazjaliści odwiedzili SP Raszyn. Na 8 lekcji zorganizowane zostały zajęcia szachowe –nauka i doskonalenie gry.

Siedziska dla uczniów

      W roku szkolnym 2015/2016 Parlament Szkolny przychylił się prośbie uczniów i zajął się siedziskami, na których uczniowie mogą wypoczywać podczas przerw.

Wykłady uniwersyteckie

     W sobotę, 5 listopada 2016r, nasi gimnazjaliści wzięli udział w wykładach przygotowanych przez Instytut Fizyki Doświadczalnej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. O Prawie Archimedesa rozprawiał i doświadczenia prowadził, dr hab. prof. UW Andrzej Wysmołek.

Antygona

      Spektakl Antygona wg tragedii Sofoklesa wykonany przez uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Prymasa Tysiąclecia w Raszynie.

Ciepłe słowa dla uczniów

      Przedstawiciele uczniów naszego Gimnazjum, którzy przed dniem „Wszystkich Świętych” udali się na raszyński cmentarz, w celu uporządkowania zapomnianych  nagrobków, zostali powitani przez jedną
z seniorek słowami: „Jak to pięknie, że młodzież idzie pomagać sprzątać groby”.