Maja Klimaszewska walczy ze starszymi- zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata- jest
w Kadrze Narodowej!

      Świetne informacje o naszej uczennicy:
„W dniach 4-5 marca 2017, w Karczewie, odbyły się Krajowe Mistrzostwa Tańca federacji IDO.
Maja zadebiutowała w tym roku w najwyższej kategorii wiekowej 16+ Seniorki. Zmierzyła się z najstarszymi tancerkami (niekiedy kilka lat starszymi).

Projekt edukacyjny

            Chłopcy z klasy 2a, przygotowali i przedstawili prezentację o mało znanych u nas dyscyplinach sportu. Hokej podwodny, KAJAK POLO, PIŁKA BŁOTNA, PIŁKA ROWEROWA, SEPAKTARKAW  oraz BUZKSHI zainteresowały obserwatorów prezentacji, ale większość z nich stwierdziła, że przedstawione dyscypliny mają małe szanse na włączenie ich do rywalizacji Igrzysk Olimpijskich.

OBWIESZCZENIE

Szkolne czytanie - klasa 3e

            02.02.2017r., rozpoczęliśmy „SZKOLNE CZYTANIE”. Uczniowie
z  kl.3e, jako pierwsi wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Zespół Nauczycieli Bibliotekarzy.

Czytamy na WF

          Włączamy się w akcję czytania na lekcjach. Z poleconych przez Zespół Bibliotekarzy pozycji o Kazimierzu Deynie i Robercie Lewandowskim, jesteśmy zadowoleni.

Wycieczka klasy 1d na łyżwy

            W dniu 18 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 1d z Gimnazjum nr 1
w Raszynie im. Prymasa Tysiąclecia wraz ze swoim wychowawcą p.Beatą Gronek udali się po lekcjach autobusem podmiejskim na lodowisko przy szkole w Lesznowoli.

Jasełka

         20 grudnia 2016 roku w Gimnazjum odbyły się Jasełka przygotowane przez s. Ewelinę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Biała Szkoła 2016/2017      

     W dniach 9-13.01.2017 grupa uczniów naszej szkoły, uczestniczyła
w organizowanym cyklicznie od 7 lat wyjeździe „Biała Szkoła” w Zakopanem. Jak co roku, warunkiem uczestnictwa uczniów było ukończenie pierwszego semestru bez oceny niedostatecznej z oceną z zachowania co najmniej poprawną. Tym bardziej cieszy fakt, iż każdego roku grupa uczestników jest coraz większa. W tym roku pobity został kolejny rekord liczebności gdyż
w „białej zabawie” uczestniczyło aż 38. Uczniów !!!

Wycieczka klasy 1e

       Z okazji Mikołajek nasza klasa, 1e, postanowiła wybrać się na wycieczkę, by umilić sobie czas pozostały do świąt. Niemal wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że przyjemnym dla wszystkich rozwiązaniem będą kręgle, więc już kilka dni później, dokładnie 1 grudnia, byliśmy w drodze do naszego upragnionego celu.

Tradycje bożonarodzeniowe  w Niemczech

            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy
1 d uczący się języka niemieckiego przygotowali pod kierunkiem p. Doroty Cichorskiej  występy, poświęcone tradycjom adwentowym
i bożonarodzeniowym w Niemczech. Przedstawienie odbyło się 22 grudnia 2016 roku i obejrzeli je uczniowie klas niemieckojęzycznych.

„Za niebieskimi drzwiami”

                30.11.2016r.,klasa 3e udała się na projekcję  filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Poruszająca historia z życia wzięta z przesłaniem aby być ze sobą w kontakcie i działać w grupie.