Maja Klimaszewska - Mistrzyni Świata w Tańcu Sportowym

Kolejne wielkie sukcesy sportowe zanotowała uczennica naszej szkoły, reprezentująca Klub Sportowy "Grawitacja".

 

Rok 2015 jest dla Majki wyjątkowo udany. W maju tego roku, Maja została Mistrzynią Świata International Dance Federation 2015 w kat. Formacje Dance Show Junior - zawody odbyły się we włoskim mieście Belaria.

W czerwcu dwukrotnie zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w Tańcu Sportowym: w kat. Formacje Dance Show Juniorzy oraz w kat. Formacje Hip-Hop Juniorzy - zawody odbyły się w Radzyminie.

Maja należy do Kadry Narodowej oraz posiada II Klasę Sportową Juniorów w Tańcu Sportowym. W klubie trenuje cztery razy w tygodniu różne techniki i kategorie taneczne: Disco Dance i Hip- Hop, Modern/Jazz, Balet oraz akrobatykę sportową. Dodatkowo w soboty i niedziele odbywa zajęcia indywidualne.

Umiejętności taneczne i wdzięk Majki mogliśmy podziwiać w naszej szkole podczas czerwcowego "Dnia Sportu". Jednym z głównych punktów programu był pokaz taneczny wykonany przez Majkę na boisku "Wronik".

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w wybranej przez Maję dyscyplinie sportu.

Tekst: O. Bartosik-Wiśniewska