eTwinnerzy i AURASMA

            W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas 1A, 1B, 1C i  2B  naszego Gimnazjum tradycyjnie  przystąpili do realizacji kolejnego  projektu
e-Twinning. Nasza drużyna składa się z 13 osób, przewodniczy im Hubert Matyjasiak, uczeń klasy 1B.

            Program  e-Twinning promuje szkolną współpracę w Europie
z wykorzystaniem technologii informatycznej i komunikacyjnej (TIK).

          W projekcie pt. "When art meets virtual reality ” biorą udział 4 szkoły
w tym m. in. z Francji, Czech, Włoch i Polski.  Głównym celem projektu jest zapoznanie się z twórczością pewnych malarzy europejskich, nagranie filmików o nich i utworzenie prezentacji w SWAY, poznanie zasad i technik kodowania obrazków za pomocą aplikacji AURASMA (rzeczywistości rozszerzonej, która pomaga nałożyć na obraz  inną zawartość: video, audio, link, inny obraz),   zakodowanie wybranych obrazków europejskich  malarzy  oraz przygotowanie wystawy obrazów poznanych europejskich malarzy 
on-line.
Ula Wychowaniec z 1B i Ludwik Jezierski z1C opracowali logo  projektu.

            Uczniowie ułożyli już chmurki wyrazów na Tagxedo i Wordle na temat rzeczywistości wirtualnej oraz puzzle i quizy o  polskich malarzach dla eTwinnerów z Chech  na Quizizz  i Gigsaw Planet, rozwiązali puzzle włoskich eTwinnerów o włoskich malarzach, przygotowali o nich filmy i prezentacje oraz wybrali obrazki do kodowania.

            W nagrywaniu tekstów do kodowania obrazków eTwinnerom  pomagają uczennicy klasy 2E Katarzyna Błesznowska i Julia Majchrzak oraz  Piotr Wyrębski z 2C i Bartosz Stawczyk z 2A . Rafał Najda z 1B koduje obrazki.  Przedstawimy ich  waszej uwadze  pod koniec roku szkolnego.

            Uczniowie uczą się współpracy  w krajowych i międzynarodowych zespołach razem z uczniami z Francji, Czech i Włoch. Amelia Tkacz i Ula Wychowaniec nagrały wideo z życzeniami świątecznymi dla partnerów projektu.

            Pomocnych rad na temat malarstwa europejskiego udziela nam  p.Lidia Skoneczna - Gola.

Alina Zhukel

A oto linki do niektórych z  już wykonanych przez eTwinnerów gimnazjum prac:

https://sway.com/EUs1CGih9o3t89Td