II Mistrzostwa Gimnazjum w Raszynie w piłce siatkowej

            W środę 21.12.2016 r. zakończyły się Mistrzostwa Gimnazjum Nr 1
w Raszynie w piłce siatkowej trójek, organizowane przez nauczycieli WF: Krzysztofa Wolszczaka i Adama Paliwodę. W turnieju wzięło udział
15 zespołów utworzonych przez 59 uczniów naszej szkoły!

             Przez 2 dni rozegrano 21 spotkań (w  poniedziałek 19 grudnia mecze 
w grupach eliminacyjnych i mecze półfinałowe, natomiast w środę, 21 grudnia,
o jak najwyższe miejsce na podium walczyły już tylko 3 najlepsze drużyny wyłonione z półfinałów).

          Bezkonkurencyjną drużyną, która nie straciła nawet seta,był zespół grający w składzie: Jakub Bogucki (3F), Małgosia Lasota (3D), Maja Klimaszewska(3D) oraz Natalia Pucołowska (3D). Można powiedzieć, że przed turniejem zwycięski zespół znajdował się w gronie faworytów, jednak podczas trwania rozgrywek nie brakowało również niespodzianek.

            Z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły grający w składzie: Judyta Dedek (1A), Natan Landsberg(1A) i Jakub Sąpór (1C), pokonując w półfinale głównego faworyta rozgrywek, zajmując ostatecznie II miejsce.

            Miejsce III przypadło drużynie składającej się w większości z uczniów z klas drugich. Po fantastycznej walce zakończonej zwycięstwami w meczach eliminacji grupowych i półfinałowym, w grupie finałowej musieli uznać wyższość rywali. Należy jednak pamiętać, że w zawodach łącznie brało udział 15 zespołów dlatego III miejsce drużyny Bartka Stawczyka (2A), Natalii Zgiep (2A), Patrycji Rowińskiej(2A) oraz Damiana Szymczaka(1C) zdecydowanie można zaliczyć do wielkiego sukcesu.

          W imieniu całego zespołu WF Gimnazjum Nr 1 w Raszynie, dziękujemy za udział wszystkich zawodników. Każdy z Was dołożył swoją cegiełkę do wspaniałej atmosfery zawodów jaka panowała od pierwszego do ostatniego gwizdka. Dziękujemy również uczennicom Julii Obłuskiej, Mai Osmólskiej, oraz Wiktorii Wróblewskiej, które zaangażowały się przy organizacji tych zawodów.

 

            Ze sportowym pozdrowieniem
            Zespół nauczycieli WF

  

Opracował: Adam Paliwoda

    

Siatkówka
Siatkówka Siatkówka
Siatkówka
Siatkówka Siatkówka
Siatkówka
Siatkówka Siatkówka
Siatkówka
Siatkówka Siatkówka