Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach

     16 czerwca 2016 r., rozegrane zostały Mistrzostwa Gimnazjum
w Szachach.

     W turnieju wzięli udział: Aleksandra Matulka (1a), Tomasz Nastański (2e), Maciej Kamiński (2a -z przyczyn zdrowotnych wycofał się po rozegraniu pierwszej rundy ),Mikołaj Rutkowski, Jakub Charczuk, Stanisław Wolf,Do Duong Thach (1a) Nguyen Thi Thanh Viet Anh (1c). zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, tempem 15 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika. Rolę  sędziego rundowego spełniała Natalia Stankiewicz (2e).
     Statuetkę i tytuł Mistrza Gimnazjum zdobył Do Duong (Kamil) –6 pkt. wygrywając ze wszystkimi rywalami. II miejsce w turnieju zajął Jakub Charczuk -4,5pkt. O zajęcie III pozycji walczyli do końca w ostatniej rundzie Nguyen Thi z Mikołajem Rutkowskim. W przypadku remisu lepszą wartościowość punktów miał Mikołaj, więc  walka trwała  do końca. Ostatecznie partię wygrał Nguyen Thi (Tomek) i to on odebrał dyplom za zdobycie III miejsca. 
      Pani Dyrektor, Marzena Lechańska gratulowała zwycięzcom szachowych zmagań.
      Tradycyjnie, rozstawione szachowe stoliki gromadzą kibiców, którzy nie mając śmiałości zapisać się do turnieju, ochoczo rozgrywają partie towarzyskie i komentują przebieg walki turniejowej.

                                                                                             Tekst:O.Bartosik-Wiśniewska