Dzień Sportu

     Na dzień 1 czerwca zostały zaplanowane sportowe zmagania w biegach, rzutach piłką do kosza oraz turniej piłki siatkowej w zespołach 3-osobowych.

 W biegu, który odbył się na 1 lekcji wzięły udział:

1.Fołtyn Natalia 3f
2.Godlewska Anna 3f
3.Madejska Aleksandra 3c
4.Góras Maria 2c
5.Perendyk Oliwia 2c
6.Łopaciuk Julia 2c
7.Rychlica Katarzyna 2c
8.Leśniewska Marta 1g
9.Bilska Zuzanna 1g
10.Kamińska Iza 1f
11.Świergiel Maria 1f
12.Kamińska Natalia 1f
13.Maliszewska Julia 3d
14.Ślipiec Klaudia 3d
15.Charczuk Justyna 3d
16.Górecka Aleksandra 3d
17.Kabala Natalia 1f
18.Świergiel Zofia 1f
19.Karwat Maria 1a
20.Palecka Agata 1a
21.Rudiuk Mariola 1a
22.Wróblewska Wiktoria 2b
23.Kamińska Wiktoria 2b
24.Jakubczak Wiktoria 3f
25.Kondraciuk Martyna.

I miejsce zajęła Wiktoria Wróblewska 2b,II miejsce :Wiktoria Kamińska 2b,III miejsce: Oliwia Perendyk 2c.


W kategorii chłopców wystartowali:


1.Wójcik Franciszek 1a+
2.Rutkowski Mikołaj 1a+
3.Jasiński Krzysztof 2g+
4.Ruszczyk Jakub 1d+
5.Jędrzejewski Albert 1f
6.Morawski Jakub 2e
7.Stawczyk Bartłomiej 1a
8.Majdecki Jakub 1d +
9.Książek Maciej 3f+
10.Sujkowski Oskar 3f
11.Rusinowski Przemysław 2g

I miejsce zajął: Maciej Książek 3f, II miejsce: Albert Jędrzejewski 1f, III miejsce: Stawczyk Bartosz 1a


Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Słodkie niespodzianki za zajęcie miejsc I-III ufundowała p.Lidia Adamowska;)


Na 2 lekcji odbył się konkurs rzutów do kosza (czas 1 min.) Udział wzięli:


1.Bartosiński Paweł 1c
2.Wieteska Łukasz 1c
3.Wyrębski Piotr 1c
4.Nguyen Thi Thanh Viet Anh 1c
5.Drewnowski Łukasz 1c
6.Wiśniewski Bartosz 1c
7.Matysiak Jakub 2b
8.Bogucki Jakub 2f
9.Olszewski Kacper 2f
10.Trzaska Krzysztof 2f
11.Madejska Aleksandra 3c
12.Więckowska Renata 3c
13.Kabala Natalia 1f
14.Iza Kamińska 1f
15.Świergiel Maria 1f
16.Świergiel Anna 2d
17.Derecki Alan 2d
18.Patejko Aleksandra 2b
19.Lechańska Weronika 1b
20.Gajda Agnieszka 2g
21.Śniecińska Aleksandra 2g
22.Cuber Maja 2g

W kategorii dziewcząt, I miejsce zdobyła Anna Świergiel (28 celnych rzutów w ciągu minuty), II miejsce Izabela Kamińska (24 celne rzuty)
III miejsce Kabala Natalia (19 celnych rzutów)


W kategorii chłopców, I miejsce wywalczył Alan Derecki (34 celne rzuty), II miejsce zajął Paweł Bartosiński (23 celne rzuty),III miejsce Łukasz Wieteska (21 celnych rzutów).


Gratulacje dla wszystkich uczestników! Słodkie niespodzianki za zajęcie miejsc I-III ufundowała O.Bartosik-Wiśniewska;)

Powyższe zawody zorganizowali: O.Bartosik-Wiśniewska, L.Adamowska, J.Suchecka, W.Paś.

Turniej Mini Piłki Siatkowej

     W ramach obchodów Dnia Dziecka w Gimnazjum Nr 1 w Raszynie  na 4, 5, 6 lekcji w Sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w Mini Piłce Siatkowej. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów zarówno biorących w nim udział (ponad 40 uczestników wchodzących w skład 12 zespołów) jak i tych, którzy występowali w roli kibiców.  
Jak się okazało, zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a w skład najlepszej trójki siatkarskiej wchodzili uczniowie - Sabina Porwat, Bartłomiej Grzegorzewski oraz Mateusz Jędrzejewski, którzy w finale zwyciężyli zespół Oli Madejskiej, Marcina Rojka oraz Jana Łachniaka. 
Po zaciętym meczu o trzecie miejsce (o zwycięstwie decydował dopiero trzeci set) zespół Kacpra Kazubskiego, Eryka Śliwińskiego, Adriana Korzeniowskiego oraz Jakuba Dobrowolskiego pokonał drużynę, która i tak sprawiła wielką niespodziankę kwalifikując się do najlepszej czwórki ponieważ w swoim składzie miała aż trzy dziewczęta z klasy 1f! W skład tej drużyny wchodziły Izabela Kamińska, Natalia Kamińska oraz Natalia Kabała. Jedynym chłopcem w tej drużynie był Alan Derecki. 

Oto uczestnicy Mistrzostw Gimnazjum w Mini Piłce Siatkowej:
1c 
Łukasz Wieteska, Piotr Wyrębski, Paweł Bartosiński, Rafał Bukalski, Łukasz Drewnowski, Michał Reszka
1f
Natalia Kabala, Izabela Kamińska, Natalia Kamińska, Maria Świergiel, Zosia Świergiel, Albert Jędrzejewski
2b
Maciej Kornet
2d
Marcin Rojek, Jan Łachniak, Alan Derecki
2e
Piotr Majewski
2f
Michał Banderowicz, Michał Bogucki, Dariusz Łęgowiak, Paweł Krześniak
2g 
Jakub Nowaczyk, Jakub Baran,Przemysław Rusinowski
3c
Aleksandra Madejska
3d
Bartłomiej Grzegorzewski, Mateusz Jędrzejewski, 
3f
Sabina Porwat, Natalia Fołtyn, Wiktoria Jakubczak, Kacper Durajczyk
3g
Jakub Buch, Jakub Wyrębski, Jakub Jędrzejczyk, Jakub Dobrowolski, Kacper Kazubski, Adrian Korzeniowski, Eryk Śliwiński, Bartłomiej Pondo, Patryk Matyjasiak, Przemysław Kowalewski

SĘDZIOWALI: Adam Paliwoda oraz Krzysztof Wolszczak

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych !!

Opracował: Adam Paliwoda