Napisali o nas: „Młody Sportowiec” - pływanie.

     W kwietniowym numerze „Młodego Sportowca” (Kwiecień 2016, nr 4) ukazał się artykuł o Międzypowiatowych zawodach w pływaniu.

Zawody te zorganizowane zostały na raszyńskiej pływalni. Trudu zorganizowania zawodów w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, podjęli się nauczyciele SP Raszyn i Gimnazjum. Wśród obsady sędziowskiej znalazły się nasze nauczycielki: Lidia Adamowska, Wiesława Paś i Jadwiga Suchecka. Nasi  uczniowie wystąpili w tych zawodach poza konkursem, gdyż w eliminacjach powiatowych zajęli II miejsce-do Międzypowiatu awansowały drużyny z pierwszego miejsca. Okazało się, że w ze swoimi czasami, w tych zawodach tez uplasowaliby się na II miejscu.
     Jako że nie dysponujemy dużą sala sportową w której moglibyśmy organizować zawody w pozostałych dyscyplinach (piłka siatkowa, piłka koszykowa, unihokej, tenis stołowy) , od kilku lat organizowaliśmy zawody rangi powiatowej w piłce nożnej oraz zawody międzypowiatowe w pływaniu. Pozostałe zawody z kalendarza Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, ustalane we wrześniu każdego roku szkolnego, dla nas odbywały się więc  na wyjeździe. Mamy nadzieje, że w Gminie Raszyn nie zabraknie środków
w przyszłym roku szkolnym aby nasi gimnazjaliści mogli, jak dotychczas  mieć możliwość udziału  w sportowej rywalizacji międzyszkolnej.

    Dziękujemy p. Katarzynie Klimaszewskiej, Dyrektor GOS za możliwość zorganizowania  zawodów na raszyńskiej pływalni.

Tekst: O.Bartosik-Wiśniewska.