Nasi uczniowie sędziami w Mini EURO 2016!
(22 maja,godz.10.00)

Dyrektor GOS –Katarzyna Klimaszewska zaprasza na sportową ucztę:

https://web.facebook.com/Gminny-Ośrodek-Sportu-w-Raszynie-269457106427899/

Szanowni Państwo. Organizacja Mini Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Raszyn 2016 chłopców rocznika 2008 wkroczyła w decydującą fazę. Zaledwie 12 dni dzieli nad od pierwszego gwizdka sędziego, który rozpocznie zmagania młodych piłkarzy. 16 klubów z całej Polski, ok. 200 małych piłkarzy. Honorowe patronaty, znamienici goście, sponsorzy, media, patronaty sportowe, kibice i wierni rodzice dopingujący swoich małych piłkarzy. Prestiż Mini Euro w Raszynie podniesie rangę w tym roku Patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki, a to oznacza, że ten format imprezy sportowej dla najmłodszych zyskał ministerialne uznanie. Nasza praca nad tym projektem, która trwa od stycznia, powoli dobiega końca z Marcinem Borsukiem i Rafałem Ulewiczem. Efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć już 22 maja, na boisku Wronik. Inauguracja MINI EURO Raszyn 2016, godz. 10:00. Gwizdki w ręku będzie trzymać 3 uprawnionych sędziów, ku mojej wielkiej radości dwoje z Raszyna: Michał Sypniewski i Ada Szwed. Jeszcze wdrożenie ostatnich pomysłów, pakowanie prezentów dla wszystkich uczestników, przeliczenie pucharów, medali, podziękowań i koszulek z logo najlepszych europejskich klubów piłkarskich, przygotowanie "niespodzianki" na otwarcie...i mamy wszystko dopięte na ostatni guzik. Serdecznie zapraszam wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu”.

Kochani uczniowie, mamy nadzieję, że  przybędziecie podziwiać kunszt sędziowski  Michała Sypniewskiego i Adrianny Szwed- naszej absolwentki smile

http://www.gimnazjum.raszyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=127:adrianna-szwed-pilka-nozna&catid=87&Itemid=515

A oto garść informacji o sędzinie:

  „Moja przygoda z gwizdkiem rozpoczęła się całkiem niedawno, 8 marca 2015 zdałam test z wynikiem 26,5/30 to chyba całkiem niezły wynik :) Kiedy byłam dzieckiem marzyłam żeby grać zawodowo w  piłkę niestety moją przygodę z piłką przekreślają kontuzje. Zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym i prawym kolanie oznaczało konieczność operacji a w konsekwencji wielomiesięcznej rehabilitacji. Na boisko wyszłam w kwietniu. Obecnie sędziuje juniorów. Pierwszy mecz był dla mnie bardzo trudny, ciężkie warunki atmosferyczne i duży stres. Z meczu na mecz było coraz lepiej, coraz mniej się stresowałam. W sędziowaniu najważniejsza jest odwaga oraz umiejętność podejmowania decyzji, zwłaszcza tych najtrudniejszych, trzeba być bezstronnym, przygotowanym zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Sędziowie mają ciężkie życie, rozpoczynając gwizdanie w pojedynkę. To dla każdego z nas prawdziwa szkoła życia. Jeżeli sędzia dobrze sędziował mecz to o tym się w ogóle nie mówi. Jeżeli źle poprowadził zawody to mówi się o tym po meczu i w szatni, taka jest różnica. Kibice, działacze i piłkarze nie widzą tych dobrych meczów, widzą tylko, że gdzieś tam w jednym meczu sędzia popełnił błąd. Często po meczu młodzi piłkarze podchodzą do mnie i dziękują, jest to dodatkowa motywacja usłyszeć miłe słowa od dzieciaków którym imponuje to że sędziuje im dziewczyna :)  O wszystkim decyduje referent ds. obsady. Jest to człowiek odpowiedzialny za wyznaczenie sędziów na poszczególne mecze.  Jestem jeszcze młoda mam zaledwie 19 lat i przez cały czas się rozwijam. Chcę zajść jak najwyżej i sukcesywnie podnosić swoje umiejętności.”

Z Michałem wkrótce też przeprowadzimy wywiad!:)

                                                                                           Tekst:O.Bartosik-Wiśniewska.