Julita Kucińska – silna i zdolna pierwszoklasistka

Miło nam przedstawić kolejnego sportowca - Julitę, której karierze będziemy się przyglądać i kibicować!:

 We wrześniu 2014 roku zaczęłam trenować lekkoatletykę, dyscyplinę rzut młotem w Ochotniczym Klubie Sportowym SKRA Warszawa. Poznałam tam Mistrzynię Olimpijską, panią Anitę Włodarczyk, ona również trenuje w tym klubie.

Pierwsze mistrzostwa Warszawy w jakich wzięłam udział, odbyły się 16-17 maja 2015roku, zdobyłam na nich tytuł Mistrza Warszawy Młodzików.

Następne były Mistrzostwa Mazowsza, 6 września 2015 roku i na nich również zdobyłam złoty medal i tytuł Mistrza Mazowsza Młodzików.

W grudniu 2015 roku, dzięki mojej nauczycielce wychowania fizycznego, pani Olimpii Bartosik-Wiśniewskiej, zainteresowałam się podnoszeniem ciężarów.

Trafiłam do naszego Gminnego Ośrodka Sportu pod skrzydła trenera, pana Sławka Ruszczyka. I tak, już po dwóch tygodniach treningów, 19 grudnia 2015 roku zdobyłam puchar i brązowy medal na turnieju juniorów im. Mariana Zielińskiego. Obecnie przygotowuję się do zdobycia złota na zbliżających się Mistrzostwach Mazowsza.

Julita Kucińska.