Kacper Kępa - pływanie, piłka nożna

Reprezentuje Gimnazjum w zawodach międzyszkolnych, w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zdobywając medale drużynowo i indywidualnie.

 
15 lat, rocznik 1999

Pływaniem zainteresowałem się w wieku 6 lat. Po prostu lubiłem wodę, a na poważnie zacząłem uprawiać pływanie w 1 klasie Szkoły Podstawowej im. C. Godebskiego (klasa sportowa o profilu pływackim) w Raszynie.

Od 2006 jestem też bramkarzem KS Raszyn który w 2013 r. awansował do najwyższej ligi rozgrywkowej czyli MLJ MŁ U-16.

Jednak moją główną pasją jest pływanie które uprawiam już 8 lat jako zawodnik UKS GOS Raszyn. Trening pływacki zajmuje mi lwią część mojego czasu wolnego a niekiedy i szkolnego... niestety. Trenuję minimum 8 razy w tygodniu prócz niedzieli, wcześnie rano i popołudniami co daje 12-15 godz. treningu i dystans około 30km tygodniowo.

Od początku reprezentuję UKS GOS Raszyn, a moimi trenerami byli Włodzimierz Szpakiewicz, Robert Daniszewski, a od 2013 r. moim głównym trenerem jest były zawodnik pływacki p. Szymon Rutkowski.

Główne sukcesy sportowe:

  • Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Polski (2013 zimowe - basen 25m, letnie basen 50m), (2014 zimowe - basen 25m w tym awans do finału Mistrzostw Polski 400m dowolny)
  • Ogólnopolski Finał "Od Młodzika do Olimpijczyka" basen 50m - 1 miejsce grzbiet
  • Grand Prix Legionowa - 1 miejsce grzbiet

Jestem też rekordzistą UKS GOS Raszyn w 17 konkurencjach (bez podziału na roczniki - kat. Open) od początku istnienia klubu, czyli od 2004 r. (stan na 05.2014 r.). Moja specjalność to 50m, 100m styl grzbietowy oraz 200m, 400m styl dowolny, ale to zawsze może się zmienić. Wszelkie osiągnięcia w pływaniu naszego klubu można śledzić pod adresem: swimrankings.net.

Naukę w Gimnazjum Raszyn rozpocząłem w 2012 r. i mam nadzieję zakończyć w 2015 r. Wszystkie sukcesy sportowe a także edukacyjne odnoszę z godłem Raszyna na piersi. Mimo że jestem mieszkańcem Wolicy całym sercem jestem związany z Raszynem, czyli od początku mojej edukacji szkolnej i sportowej.

*Na podstawie przesłanych materiałów, opracowanie: O. Bartosik-Wiśniewska