Adrian Sadowski - pływanie

Wielokrotny reprezentant Gimnazjum w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zdobywca medali w drużynie i indywidualnie.

 
ur. 05.12.1999, 15 lat

Moja przygoda z pływaniem rozpoczęła się 8 lat temu i trochę wbrew mojej woli Moim rodzicom bardzo spodobał się pomysł utworzenia w szkole podstawowej dwóch klas pierwszych o profilu pływackim, więc mimo moich protestów zapisali mnie do jednej z nich. Po kilku miesiącach okazało się jednak, że z tym moim pływaniem nie jest najgorzej, z grupy zupełnie początkującej zostałem przeniesiony przez trenera do grupy zaawansowanej, i tak to się zaczęło

Główne sukcesy sportowe

Pierwsze sukcesy odnosiłem na poziomie szkolnym i gminnym. Po kilku latach reprezentowałem szkołę w powiecie i na szczeblu wojewódzkim. W tym samym czasie rozpoczęły się sukcesy klubowe, pierwsze medale jako licencjonowany zawodnik WMOZP. Treningi zaczęły zajmować dużą część mojego życia, podobnie jak koledzy trenuję dwa razy dziennie. Lata tej ciężkiej pracy nauczyły mnie samodyscypliny, odpowiedzialności i sumienności, oraz przyczyniły się do mojego największego sukcesu jaki odniosłem jako pływak, dwukrotnego awansu do finałów na Mistrzostwach Polski. Moja koronna dyscyplina to 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Jestem sprinterem i najlepsze wyniki osiągam właśnie na krótkich dystansach.

Oczywiście wiele pracy jeszcze przede mną. Jako cel postawiłem sobie podium na Mistrzostwach Polski, nie wiem czy stanę na nim w tym roku, ale zrobię wszystko żeby się udało. Czeka mnie jeszcze trudna decyzja, co dalej. Ostatni mój rok nauki w Gimnazjum Nr 1 w Raszynie (2014), to czas na podjęcie decyzji jaką szkołę średnią wybrać i jaką drogą pójść. Zdaję sobie sprawę, że sport nie jest najważniejszy i muszę swoja pasję jaką jest pływanie pogodzić z dalszym kształceniem.

*Na podstawie przesłanych materiałów, opracowanie: O. Bartosik-Wiśniewska, maj 2014