Marcin Cichosz - "Absolwent Roku" 2014

Laureat statuetki "Absolwent Roku" - 2014, pasjonat historii, zwycięzca wielu konkursów przedmiotowych, stały bywalec "Przerw na sportowo".

 
ur. 1998, 16 lat

Nazywam się Marcin Cichosz, urodziłem się w 1998 roku. Moim ulubionym przedmiotem szkolnym jest historia. Nie pamiętam dokładnie od kiedy - po prostu od zawsze. Jestem również dobry z przedmiotów ścisłych - matematyka, fizyka. Byłem przez jakiś czas w reprezentacji szkoły w siatkówce. Od paru lat uczestniczę w rajdzie Szlakiem Naszej Historii jako przewodnik. W zeszłym roku szkolnym pisałem artykuły do lokalnego czasopisma "Tandem".

Główne sukcesy:

Moje najważniejsze osiągnięcia z ostatniego roku szkolnego to:

  • wygrana w tegorocznym międzyszkolnym Maratonie Matematycznym;
  • zakwalifikowanie się do drugiego etapu konkursu kuratoryjnego z historii - niestety, nie udało mi się zostać laureatem;
  • natomiast za całokształt mojej pracy w tym roku szkolnym zostałem uhonorowany statuetką "Absolwent Roku".

Mam dość dużo wolnego czasu, gdyż nie muszę poświęcać go wiele na naukę - uczę się dość szybko. Lubię sobie czasem pokopać piłkę lub obejrzeć dobry mecz w telewizji. Od czasu do czasu chodzę na mecze Legii. Moją pasją jest historia - czytam książki i oglądam filmy o tej tematyce, a od niedawna działam w grupie rekonstrukcji historycznej Pułk 2 Piechoty Xięstwa Warszawskiego.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że wybrałem gimnazjum właśnie w Raszynie. Po ukończeniu podstawówki zastanawiałem się, czy nie kontynuować edukacji w Warszawie, ale postanowiłem pozostać tu. Z perspektywy czasu uważam, że był to dobry wybór. Czas zaoszczędzony na dojazdach mogłem wykorzystać w inny sposób. W ostatnim roku mojej nauki tutaj osiągnąłem wiele sukcesów, o których napisałem wyżej. Mam nadzieję, że dostanę się do wymarzonej szkoły średniej.

*Informacje uzyskała: O. Bartosik-Wiśniewska. Lipiec 2014 r.