Piotr Zieliński - piłkarz

Piłkarz, absolwent raszyńskich placówek oświatowych, obecnie uczeń angielskiej szkoły, który lubi nasze Gimnazjum.

 

ur. 02.01.1997, 17 lat

Zaczęło się od...

Z tego co wiem rodzice powiedzieli mi że piłką zacząłem się interesować od momentu kiedy zacząłem chodzić. Nie mam pojęcia dlaczego ale zawsze lubiłem ten sport a teraz to dla mnie całe życie. Moja przygoda z piłką zaczęła się w klubie KS Raszyn kiedy miałem 5 lat. Od 8 roku życia zacząłem jeździć na obóz piłkarski, obecnie nazywany Polish Soccer Skills. Jeśli ktoś lubi piłkę nożną naprawdę polecam. Pod koniec obozu dzieci z całej Polski i nie tylko, są podzielone na kategorie wiekowe i odbywają testy. Z każdej kategorii wyłaniają po jednym zwycięzcy, którzy wygrywają wyjazd do jakiegoś profesjonalnego klubu. Udało mi się go wygrać 2 razy i wylecieć do Mediolanu i Amsterdamu. Następnym krokiem była zmiana barw na czarne koszule tzn. MKS Polonia Warszawa w 2008, kiedy miałem 12 lat, będąc w 5 klasie podstawówki. Z "Polonią" udało mi się 2 razy zdobyć mistrza Warszawy i 2 razy wicemistrza Warszawy i 1 raz Mistrza Mazowsza. Będąc zawodnikiem Polonii w 1 klasie gimnazjum zostałem powołany do kadry Polski U14.

Jaki klub reprezentuję...

Obecnie jestem zawodnikiem Mens 1 Chelsea F.C. Amersham & Wycombe College. Skończyliśmy sezon na 2 miejscu. Moi trenerzy: Peter Scott, Tom Hogan, Tom Hogan Jr., Tom Mcniele, Steve Hearry. Treningi mam 3 razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, piątek) oraz mecze dwa razy w tygodniu (środa i w weekend), czwartek jest wolny. Poza treningami trenuję indywidualnie w Riverside Northwood Virgin Active Club.

Moje największe osiągnięcia...

  • zajęcie drugiego miejsca na Dana Cup z KS Raszyn, pod wodzą trenera Adama Paliwody (nauczyciel Gimnazjum Nr 1 w Raszynie:))

  • powołanie do kadry Polski

  • zdobycie Nagrody za najlepszego sportowca szkoły podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie

  • Zajęcie 2 miejsca na Mazowieckich mistrzostwach piłki nożnej szkół podstawowych

  • Zdobycie z KS "Polonia Warszawa" mistrzostwa Warszawy i Mazowsza.

W wolnym czasie, którego zbyt wiele nie mam...

Przylatuję do Polski, gram na Wroniku ze znajomymi, lubię z nimi spędzać czas i często odwiedzam Gimnazjum w Raszynie. Przychodzę na zajęcia W-Fu i odwiedzam nauczycieli, którzy mnie ciepło przyjmują. Z nimi też lubię spędzać czas i brać udział w zajęciach popołudniowych. Chciałbym podziękować paniom z obsługi Gimnazjum które mnie tam chętnie wpuszczają. Ogólnie atmosfera w gimnazjum jest wspaniała dlatego tak mnie tam ciągnie. Jestem także mile widziany na treningach trenera Adama Paliwody za co jestem wdzięczny.

Edukacja...

Szkołę podstawową ukończyłem w 2010 roku. Niestety gra w Polonii Warszawa zmusiła mnie do przeniesienia się do gimnazjum w Warszawie i nie byłem szczęśliwy z rozwoju sytuacji, bo lubię Raszyn ;)

Rozmowa przeprowadzona w maju 2014 r.
O.Bartosik-Wisniewska