Leila Darras - jazda konna

Uczennica Gimnazjum, pasjonatka hippiki. Mam na imię Leila Darras, urodziłam się 14 lipca 1999 roku.

ur. 1999, 15 lat

Interesuję się jazdą konną od kiedy pamiętam. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęłam w wieku 4 lat w Poznaniu, w moim przedszkolu. Jeździłam także w wieku 6 i 7 lat na kucykach. Odkąd skończyłam 12 lat, jeżdżę prawie bez przerwy...to znaczy tak naprawdę z jedną dłuższą przerwą gdy miałam wypadek w listopadzie 2013 roku. Od 12 do 14 roku życia jeździłam w stajni w Lesznowoli. Rok temu czyli w lato 2013, byłam na dwutygodniowej kolonii jeździeckiej w "Centrum Hipiki Jaszkowo", w Poznaniu gdzie miałam swoje pierwsze zawody i po raz pierwszy próbowałam zdawać na brązową odznakę jeździecką (niestety nie zaliczyłam skoków). Przez całą drugą klasę gimnazjum ubolewałam nad tą porażką. Zmieniłam stajnię. Od tego czasu jeździłam w stajni Beckersport. We wrześniu 2014 roku zdałam wzorowo na brązową odznakę. Niestety, spadłam tuż przed odznaką na rozprężalni i zepsułam 2 metry płotka... ale i tak zdobyłam odznakę robiąc najlepszy parcour w życiu. Dzień potem wygrałam 3. miejsce w Pony Games Master Cup 2014 wraz ze swoim drugim "Flo" i swoim pierwszym małym pucharem.

Oczywiście zawsze moim najlepszym kibicem jest moja ukochana siostra bliźniczka Sarah, która także jeździ konno i specjalizuje się w ujeżdżeniu. No i moi Rodzice (tzn. sponsorzy) którzy zawsze z chęcią mnie zawiozą do stajni i zostaną ze mną nawet przy -19 stopni. Te osoby cieszyły się ze mną z wygranych, ale były ze mną także podczas porażek - to jest dla mnie najważniejsze. Moim zainteresowaniom poświęcam jak najwięcej godzin tygodniowo. W wakacji ide np do stajni codziennie jesli moge (dodatkowo zapisuje się na conajmniej na 1 kolonię jeździecką żeby poznać inne konie w innych miejscach i z innym trenerami), a w rokum szkolnym 2-3 razy w tygodniu zaleznie od konkursow i od moich ocen :) Uwielbiam się uczyć, czytać książki po Francusku i po Polsku.

Główne osiągnięcia sportowe:

  • Brązowa odznaka
  • Delf A1, Delf A2, Delf B1
  • 3. miejsce Pony Games Master Cup 2014
  • 3. miejsce w biegu szkolnym "Mila Raszyńska, rok 2014"

oraz

  • 1. miejsce w konkursie pozaszkolnym "Quiz realioznawczy o Francji"
  • 2. miejsce w gimnazjalnym konkursie z biologii (klas 2)

Niebawem (28.09.2014 r.) wystartuję w 3 zawodach skokowych i dla zabawy także w Pony Games. Zobaczymy jak mi pójdzie ;)

Ten rok niestety, jest moim ostatnim rokiem w naszym cudownym Gimnazjum. Moim marzeniem jest dostać się do liceum ogólnokształtącego Sióstr Nazaretanek w Warszawie, żeby przerwać walkę domową o wyborze języka Francuskiego lub Angielskiego. Na studia chciałabym wybrać medycynę ortopedyczną. Dzięki mojej pasji do jazdy konnej spędziłam na ostrym dyżurze kilka godzin i byłam wprost zafascynowana medycyną i lekarzami.

Poza tym uwielbiam pływać, chodzić po górach, czytać książki i uczyć się wszystkiego. Chciałabym także nauczyć się jeździć na nartach.

Informacje uzyskała: O.Bartosik-Wiśniewska, wrzesień 2014 r.