Adrianna Szwed - piłka nożna

Wielokrotna reprezentantka Gimnazjum w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Srebrna medalistka Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Medalistka rywalizacji sportowej w różnych dyscyplinach (zakładka sport).

 
Adrianna Szwed, ur. 15.11.1997

Pasję do piłki odziedziczyłam prawdopodobnie po tacie, który reprezentował klub KS-Raszyn, od dziecka lubiłam ten sport. Od podstawówki regularnie jeździłam na zawody i reprezentowałam naszą gminę w różnych rangach rozgrywek. Bardzo często na tego typu rozgrywkach byłam liderką w klasyfikacji najlepszych strzelców. Indywidualne osiągnięcia idą w parze ze zwycięstwami drużyn, w których występuję. Moim idolem jest Cristiano Ronaldo i to na nim staram się wzorować podczas mojej gry. Nie trenuję w klubie, ale zawsze marzyłam aby zagrać w dobrej drużynie piłkarskiej. Moją przygodę z piłką nieco przekreślają kontuzje. Zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym i prawym kolanie oznaczało konieczność operacji a w konsekwencji wielomiesięcznej rehabilitacji. Moim obecnym celem jest uzyskanie licencji na sędziowanie meczów piłkarskich.

Główne sukcesy sportowe

  • II miejsce w Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt - 2013 r.
  • I miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych powiatu pruszkowskiego w piłce nożnej dziewcząt - 2012 r.
  • I miejsce w Międzypowiatowych Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt - 2012 r.
  • I miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych powiatu pruszkowskiego w piłce koszykowej dziewcząt - 2012 r.
  • II miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych powiatu pruszkowskiego w piłce ręcznej dziewcząt - 2012 r.
  • zrównanie się z Robertem Lewandowskim na testach sprawnościowych na turnieju "Coca-Cola Cup"
  • jednym z głównych osiągnięć o których lubię mówić to strzelenie honorowej bramki gwiazdom Legii Warszawa z lat 90, kiedy przebywałam na boisku zaledwie 20 minut.

Naukę w Gimnazjum Nr 1 w Raszynie rozpoczęłam w 2011 roku i ukończyłam w 2013.

W tygodniu nie mam zbyt wiele czasu na swoje hobby. Zwykle wolne chwile poświęcam na własne przyjemności. Mam wiele pomysłów. Szczególnie w weekend mogę robić to wszystko, co sprawia mi przyjemność. Najczęściej spędzam czas wolny na powietrzu. Jestem zwolenniczką sportu. Jestem także wolontariuszką w klubie Legia Warszawa.

Informacje pozyskała: O. Bartosik-Wiśniewska (październik 2014 r.)