Kamila Niewiadomska - piłka nożna

Wielokrotna reprezentantka Gimnazjum w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Medalistka rywalizacji sportowej w różnych dyscyplinach.

Kamila Niewiadomska, ur. 14.06.1999

Od zawsze lubiłam sport. Już w pierwszej klasie podstawówki dołączyłam do sekcji pływackiej w Raszynie , jednak po 4 latach stwierdziłam że to jednak nie jest dyscyplina dla mnie.

Następnie zainteresowała mnie nowo utworzona sekcja bokserska do której należałam przez kolejne 2 lata.

Najbardziej jednak pociągała mnie piłka nożna. Wpływ na to mieli moi koledzy i brat który trenował w tutejszym klubie. Gdy w październiku  2011 roku dowiedziałam się że powstaje nowa damska drużyna rocznika 98/99 , którą prowadziła Magdalena Woźniak ,wiedziałam że to jest dla mnie szansa i w końcu mogę robić to co kocham. Po półrocznej grze w polu  postanowiłam zmienić pozycję. Przez kolejną rundę grałam na bramce, do momentu kiedy w ostatnim meczu sezonu nabawiłam się kontuzji palca. W  sezonie 2013/2014 powróciłam na pozycję lewej obrończyni.

W grudniu 2013 zaczęłam uczęszczać dodatkowo na treningi do seniorskiej drużyny. Pozwoliło mi to lepiej przygotować się do rundy wiosennej. Pech chciał , że na początku rundy nasza bramkarka doznała poważnego urazu przez co musiałam powrócić na bramkę. W czerwcu 2014 roku nasz rocznik się rozpadł. Rozpoczęłam wtedy grę w drużynie seniorskiej w której  nadal trenuje.

Główne sukcesy sportowe

• awans do I ligi kobiecej (2015)
  • Statuetka Gminnego Ośrodka Sportu dla "Sportowca Roku” (2014/2015)- za wielokrotne reprezentowanie szkoły w zawodach:

Rok szkolny 2012/2013

• I miejsce w Mistrzostwach Międzypowiatu XV MIMS w piłce nożnej dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego w piłce nożnej dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego w piłce ręcznej dziewcząt

Rok szkolny 2013/2014

• V miejsce w Mistrzostwach Międzypowiatu XVI MIMS w piłce nożnej dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Międzypowiatu XVI MIMS w unihokeju dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego w unihokeju dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego w piłce koszykowej

Rok szkolny 2014/2015

• III miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego w unihokeju dziewcząt.

Naukę w Gimnazjum Nr 1 w Raszynie rozpoczęłam w 2012 roku, ukończyłam w 2015.

Jak już wcześniej wspomniałam trenuję w KS Raszyn. Mam treningi 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) oraz mecz ligowy w każdy weekend. Moim trenerem jest Łukasz Wojciechowski.

W czasie wolnym chętnie spotykam się ze znajomymi , chodzę do kina , czytam książki i oglądam filmy :)

Informacje pozyskała: O. Bartosik-Wiśniewska (styczeń 2016 r.)