Sukcesy naszych uczniów w 2012/13

Adam Urbański - laureat kuratoryjnego konkursu historycznego

Średnią z egzaminu gimnazjalnego powyżej 90% uzyskali:

  • Adam Urbański - 97%
  • Magda Boruc - 95%
  • Ola Ryczywolska - 91%
  • Michał Grzegorzewski - 91%

100% z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego (część podstawowa) uzyskało 16 uczniów, w tym 2 uczniów uzyskało 100% zarówno z części podstawowej jak i rozszerzonej:

  • Anna Płuciennik - język angielski
  • Czarek Wieteska - język niemiecki

Nasze gimnazjum zajęło II miejsce w IX edycji "Konkursu - zbiórka makulatury" zorganizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W nagrodę otrzymaliśmy: mikroskop, model układu słonecznego, mapy i łazik na baterie słoneczne.

W ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cudzoziemcy w Polsce - Różnorodność wzbogaca" edycja 2013

  • I miejsce zdobyła Ouynh Huong Nguyen Doan, czyli Agnieszka z kl. II F (nagroda: laptop)

Uczniowie naszego gimnazjum zajęli III miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Nadarzynie. Grupa młodzieży wystawiała sztukę pt. "One trzy" w następującej obsadzie: Gabrysia Frydel 3a, Karolina Ostrowska 3b, Ania Winterot 3g oraz Mateusz Resiak 3b.

Weronika Sochacz z klasy 2e zakwalifikowała się do finału dwóch konkursów ogólnopolskich: "Poprawna polszczyzna" i "Ortografia"

Zwyciężczynią konkursu recytatorskiego organizowanego przez Liceum im. Juliusza Słowackiego w Warszawie została Kasia Krawczyk z 2e. Pokonała dwudziestu innych uczestników z warszawskich i podwarszawskich gimnazjów recytując fragment poematu dygresyjnego "Beniowski" autorstwa J. Słowackiego.

W XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu" do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace:

  • I miejsce Magdalena Boruc kl. III D talon do salonów Empik (200zł)
  • wyróżnienie Katarzyna Szymańska kl. III D - talon do salonów Empik (200zł)

"Warszawska Syrenka" - wyniki eliminacji Gminnych:

  • I miejsce - Dorota Trochimiak 3e
  • II miejsce - Marcela Wiśniewska 3c
  • III miejsce - Julia Fołtyn 1d

Laureaci Szkolnego Konkursu Matematycznego:

klasy trzecie:

  1. Natalia Hawrylak 3c
  2. Paweł Kwaśny 3f
  3. Michał Grzegorzewski 3e

klasy drugie:

  1. Marcin Cichosz 2e
  2. Sylwia Kuran 2d i Sebastian Piwko 2e

klasy pierwsze:

  1. Jakub Jasik 1b
  2. Marcin Kaliński 1c
  3. Karolina Bąkała 1b

Laureaci szkolnego konkursu geograficznego "Rosja - kraj kontrastów przyrodniczych i społeczno-gospodarczych"

  • I miejsce Adam Urbański kl.3f
  • II miejsce Sylwia Kuran kl. 2d
  • III miejsce Magdalena Boruc kl. 3d

Laureaci Szkolnego Konkursu "Fizykalia":

  • I miejsce - Jakub Jasik kl. 1b
  • II miejsce - ex aequo: Magdalena Boruc 3d i Katarzyna Krawczyk 2e
  • III miejsce - Cezary Łapiński 2c

Laureaci konkursu dla klas trzecich z ekologii i ochrony środowiska

  • I miejsce Magdalena Boruc 3d
  • II miejsce Katarzyna Szymańska 3d i Adam Urbański 3f
  • III miejsce Łukasz Drobot 3a

Laureaci konkursu "Wiem, że zdrowo jem"

  • I miejsce Wiktoria Kraśkiewicz 1b
  • II miejsce Kamila Niewiadomska 1b
  • III miejsce Adrian Winterot 1a

Laureaci Szkolnego Konkursu Chemicznego:

Klasy pierwsze:

  1. Julia Fołtyn kl. 1d
  2. Jakub Jasik kl. 1b
  3. Wiktoria Świergiel kl.1a

Klasy drugie:

  1. Marcin Cichosz kl. 2e
  2. Katarzyna Krawczyk kl. 2e
  3. Ewa Zawadzka kl. 2g

Klasy trzecie:

  1. Bartosz Deleska kl. 3g
  2. Michał Grzegorzewski kl. 3e
  3. Paweł Strzałkowski kl. 3g

Laureaci szkolnej Olimpiady z języka angielskiego:

Klasy III

  1. Anna Płuciennik 3f
  2. Karolina Skolimowska 3f
  3. Przemek Słoniewski 3e

Klasy II

  • Agnieszka Kowalewska 2c
  • Andrzej Nguyen 2e
  • Agnieszka Nguyen 2f

Klasy I

  • Jakub Jasik 1b
  • Wiktoria Świergiel 1a
  • Kamila Niewiadomska 1b

Laureaci Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego:

  • I miejsce - Cezary Wieteska kl. 3f
  • II miejsce - Justyna Hanusz kl. 3f
  • III miejsce - ex aequo: Aleksandra Ryczywolska kl. 3e i Agnieszka Kowalewska kl. 2c

Laureaci szkolnej olimpiady z języka rosyjskiego:

  • 1 miejsce - Angelika Dana, kl. 2b
  • 2 miejsce - Łukasz Drobot, kl. 3a i Magda Bednarek, kl. 2b
  • 3 miejsce - Natalia Kraśkiewicz, kl. 2a

Laureaci Szkolnej Olimpiady Języka Francuskiego:

  • I miejsce - Leila Darras
  • II miejsce - Sarah Darras
  • III miejsce - Jakub Jasik

Najlepsi uczniowie z naszej szkoły wyróżnieni w VI Międzyszkolnym Maratonie Matematycznym:

  • Piotr Szwedo - kl. 3b
  • Paweł Kwaśny - kl. 3f
  • Natalia Hawrylak - kl. 3c

Bohaterowie trudnych czasów - komiks - konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

  • III miejsce Ewa Adamowska kl. II A nagroda: mp4 i książki
  • wyróżnienie Natalia Hawrylak kl. III C nagroda: książki

W EUROAZJUM szczególnym uznaniem cieszyły się prezentacje:

  • I: klasa II f ( Meksyk)
  • II: klasa III a ( Czechy)
  • III: klasa Ib ( Maroko), klasa II b ( Francja)

Laureaci Dnia Języka Ojczystego:

KONKURS ORTOGRAFICZNY:

  1. Eryk Burchert (Szkoła Podstawowa Raszyn)
  2. Anna Płuciennik (Gimnazjum Raszyn)
  3. Wiktoria Świergiel (Gimnazjum Raszyn) i Maria Kujawa ( Szkoła Podstawowa Łady)

TEST Z WIEDZY O LITERATURZE:

  1. Michał Grzegorzewski (Gimnazjum Raszyn) i Zofia Tyczyńska (Szkoła Podstawowa Łazy).
  2. Anna Płuciennik (Gimnazjum Raszyn)
  3. Magdalena Boruc (Gimnazjum Raszyn)

KONKURS RECYTATORSKI:

  1. Marcela Wiśniewska Gimnazjum Raszyn)
  2. Magdalena Boruc (Gimnazjum Raszyn)
  3. Karolina Chałupczak (Szkoła Podstawowa Raszyn)

 KONKURS KRASOMÓWCZY:

  1. Karolina Ostrowska (Gimnazjum Raszyn)
  2. Maria Kluczyńska (Szkoła Podstawowa Łady)
  3. Piotr Kępka (Gimnazjum Raszyn)

KONKURS PLASTYCZNY:

  1. Miriam Kalecińska (Gimnazjum Raszyn), Paulina Kregielewska (Szkoła Podstawowa Łady)
  2. Alicja Feliksiak (Gimnazjum Raszyn)
  3. Marcela Wiśniewska, Karolina Sztyk (Gimnazjum Raszyn)

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

  1. Anna Winterot (Gimnazjum Raszyn), Maria Kluczyńska (Szkoła Podstawowa Łady)
  2. Katarzyna Kędziora (Gimnazjum Raszyn)