Sukcesy naszych uczniów w 2013/2014

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego

kl1

  • miejsce I: Kacper Uszyński 1d
  • miejsce II: Michał Zaraś 1d
  • miejsce III: Marcin Lipiec 1b

kl2

  • miejsce I: Wiktoria Świergiel 2a
  • miejsce II: Karolina Bąkała 2b oraz Filip Bilski 2b

kl 3

  • miejsce I: Piotr Rudiuk 3c
  • miejsce II: Sandra Zachariasz 3e
  • miejsce III: Marcin Cichosz 3e

Laureaci konkursu biologicznego dla klas drugich : Narządy zmysłów człowieka

  • I miejsce: Izabela Stanaszek 2b
  • II miejsce: Leila Darras 2a
  • III miejsce: Kamila Niewiadomska 2b

Wyniki szkolnego konkursu z historii sztuki dla klas III:

  • I miejsce: Miriam Kalecińska 3G
  • II miejsce: Sylwia Kuran 3D
  • III miejsce: Monika Wróbel 3F.

Szkolny konkurs chemiczny

klasy pierwsze:

  • Dominik Szcześniak kl. 1b - 1 miejsce
  • Eryk Burchert kl. 1a - 2 miejsce
  • Kacper Kazubski i Krzysztof Kamiński - 3 miejsce

klasy drugie:

  • Kamila Niewiadomska kl. 2b - 1 miejsce
  • Aleksandra Stawicka kl. 2b - 2 miejsce
  • Daniel Nowakowski kl. 2e - 3 miejsce

klasy trzecie:

  • Magda Tolak kl. 3g - 1 miejsce
  • Monika Wróbel kl. 3f - 2 miejsce
  • Marek Nguyen-Szczakowski - 3 miejsce

Laureaci konkursu biologicznego dla klas pierwszych dotyczącego bezkręgowców:

  • Anna Godlewska 1f
  • Kinga Bryśkiewicz 1c
  • Jakub Kobus 1b

Konkurs na Dzień Ziemi: "Zmieniaj nawyki - nie klimat"

  • I miejsce: Sylwia Kuran 3d
  • II miejsce: Monika Wróbel 3f
  • III miejsce: Kinga Zambrzycka 1g
  • Wyróżnienie: Maciej Książek 1f

Wyniki konkursu na formę przestrzenną z surowców wtórnych: "Zmieniaj nawyki - nie klimat"

  • I miejsce - Kinga Zambrzycka kl. 1G,
  • II miejsce - Ada Niewiadomska kl. 2C,
  • III miejsce - Weronika Czępińska kl. 2C,
  • wyróżnienie - Daniel Nowakowski kl. 2E,
  • wyróżnienie - Katarzyna Sztyk kl. 2C.

Laureaci Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego:

  • I miejsce: Agnieszka Kowalewska (kl.3c)
  • II miejsce: Daniel Nowakowski (kl. 2e)
  • III miejsce: Magdalena Tolak (3g)

Uczniowie-aktorzy ze szkolnego koła teatralnego zostali laureatami XI Mazowieckiego Przeglądu Małych Form Teatralnych.

  • Kasia Krawczyk za spektakl własnego autorstwa pt.: "Opowieść zmęczonych ust"
  • Natalia Kościelak, Julia Fołtyn, Kasia Kędziora, Kuba Wiśniewski za przedstawienie "One trzy"
  • Kasia Kędziora - wyróżnienie za wokal

Laureaci konkursu geograficznego "Klimatyczne emocje"

Klasy 3:

  • I miejsce: Magdalena Tolak (3g)
  • II miejsce: Marcin Cichosz (3e), Weronika Sochacz (3e), Ewa Zawadzka (3g)
  • III miejsce: Agnieszka Dudek (3e).

Klasy 1:

  • I miejsce: Inez Pogorzelska (1d)
  • II miejsce: Maria Kujawa (1c)
  • III miejsce: Jakub Kobus (1b)

Karolina Chałupczak zajęła III miejsce w eliminacjach gminnych Konkursu Głośnego Czytania.

Laureatki konkursu z genetyki:

  • Sylwia Kuran 3d (39p/40p możliwych do uzyskania)
  • Magdalena Tolak 3g (39p/40p)
  •  Monika Wróbel 3f (39/40p)

Laureatami konkursu na opowiadanie fantasy, którego akcja rozgrywa się w Raszynie zostali (w kolejności alfabetycznej):

  • Sebastian Gałuszka z klasy 2e (tytuł opowiadania "Granica")
  • Maja Januszewska z klasy 2a ("Wojna raszyńska")
  • Sylwia Kuran z kl. 3d ("W poszukiwaniu kwiatu wiśni")
  • Asia Perzyna z kl. 2a ("A w centrum Polski")
  • Weronika Sochacz z kl. 3e ("Moja fantastyczna okolica")
  • Michał Świtała z kl. 2a ("Siedem godzin").

Ponadto wyróżnienie otrzymali:

  • Karolina Bąkała z kl. 2b ("Szepty niepodległych")
  • Patrycja Majchrzak z kl. 3d ("Tajemnica")
  • Konrad Matuszewski z 2a ("Radziecki nabój")

W VII Międzyszkolnym Maratonie Matematycznym w kategorii gimnazjów zwyciężył Marcin Cichosz z kl. 3e pokonując 38 rywali z naszej szkoły, gimnazjów z Łaz, Nadarzyna i Warszawy. Jako jedyny uzyskał tytuł laureata osiągając wynik powyżej 80% wszystkich punktów. II miejsce zajął Piotr Rudiuk z kl. 3c III miejsce Ewa Zawadzka z kl. 3g Osoby wyróżnione w konkursie to: Sandra Zachariasz z 3e Magdalena Tolak z 3g Cezary Łapiński z 3c i Katarzyna Krawczyk z 3e

W II Międzyklasowym Konkursie Matematycznym: I miejsce w konkursie i Tytuł Mistrza Szkolnej Matematyki uzyskała klasa 1c II miejsce zdobyła kl. 3f III miejsce kl. 2b

Laureatami konkursu czytelniczego "Adam" zostali:

  • I miejsce - Natalia Kuźmińska
  • II miejsce - Aleksandra Górecka
  • III miejsce - Eryk Burchert, Karolina Chałupczak, Ola Madejska, Kacper Durajczyk i Angelika Prus

Prace malarskie pt. "Ilustracja do polskiej kolędy" wzięły udział w szkolnym konkursie. Pierwsze miejsce zdobyła Sylwia Seroczyńska z klasy IIIF, drugie - Dominika Jarmużyńska z klasy IIIG, trzecie - Natalia Pierzchała z klasy IIIC.

Konkurs wiedzy o AIDS

  • Weronika Sochacz 3e - laureatka (uzyskała 39p/40p możliwych)
  • II miejsce Katarzyna Krawczyk 3e i Ewelina Włudarkiewicz 3c (38p/40 możliwych)
  • III miejsce Paulina Kamińska 2b, Agnieszka Kowalewska 3c i Natalia Pierzchała (37p/40 możliwych)

Międzyszkolny Quiz realioznawczy o Francji. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Leila Darras IIa I miejsce Sarah Darras IIa II miejsce Zuzanna Pohl IIIg III miejsce

Konkurs recytatorski "Usłysz, Panie moje słowa" - Kasia Krawczyk

Zbiórka makulatury Paulina Raubo z klasy 2c - 369 kg. W szkole zebraliśmy 1746 kg, co umożliwiło nam uzyskanie II miejsca w konkursie.