Wyjazdy integracyjne - Lidzbark 2016

     Rekordowa liczba uczniów dołączyła do grona Gimnazjalistów na rok szkolny 2016/2017. Naukę w Gimnazjum Nr 1 w Raszynie w tym roku rozpocznie blisko 200 pierwszoklasistów !!!! Już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, czyli 01.09.2016 roku, podczas uroczystego apelu złożyli oni oficjalną przysięgę pierwszoklasisty. Kolejnym etapem aklimatyzacji miały być wyjazdy integracyjne.

      W tym roku wyjazdy integracyjne klas pierwszych odbyły się na Mazurach w Lidzbarku Welskim, w ośrodku sportowo-rekreacyjnym „ Pod Lipami”. Ze względu na dużą ilość uczniów klasy zostały podzielone na 2 turnusy.
Na I turnus w dniach 7-8.09.2016 wyjechały klasy 1B, 1F, 1G oraz 1H, natomiast na II turnusie, w dniach 8-9.09.2016 bawiły się klasy 1A, 1C, 1D oraz 1E. W tym roku wyjątkowe szczęście dopisało wszystkim pierwszoklasistom, ponieważ przez cały wyjazd, podczas wszystkich zajęć integracyjnych towarzyszyło im słońce, a temperatura dochodziła do 30 stopni, co pozwoliło nawet na kąpiel w pięknym jeziorze Lidzbarskim !
  Poza kąpielami słonecznymi uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych z pedagogiem szkolnym, pod okiem instruktora stawiali pierwsze kroki na ściance wspinaczkowej oraz brali udział w grach zespołowych (piłka nożna, piłka siatkowa, plażówka, piłka koszykowa). Wieczorem, po kolacji, wszystkie klasy połączyły się aby, zgodnie z tradycją wyjazdów integracyjnych, zasiąść przed ogniskiem, upiec kiełbaskę i poznać się bliżej.
     Na koniec dnia wszyscy uczniowie mieli okazję poskakać na dyskotece
w rytm muzyki puszczanej przez profesjonalnego DJ-a.
    Przez cały dzień profesjonalny fotograf :) dokumentował każdy ruch uczniów aby następnego dnia uczniowie mieli materiał do stworzenia tablic pamiątkowych, które po powrocie do Raszyna zawisły w klasach wychowawczych.
     Oczywiście żadne atrakcje, ani najpiękniejsza pogoda nie miałyby żadnego wpływu na atrakcyjność wyjazdów gdyby nie wspaniała młodzież, która wzięła w nich udział. W tym miejscu pragniemy podziękować naszym pierwszoklasistom za wzorowe zachowanie podczas obu turnusów. Mając tak pozytywny i pełen energii „narybek” w gronie uczniów Gimnazjum można być dumnym i spokojnym o najbliższą przyszłość. Podziękowania należą się również zgranej kadrze, dzięki której uczniowie mogli bezpiecznie i z radością na twarzy korzystać z uroków mazurskiego klimatu.

Adam Paliwoda

Klasa 1a

Klasa 1b

Klasa 1c

Klasa 1d

Klasa 1e

Klasa 1f

 

Klasa 1g

Klasa 1h